Актуелно

Видео: Грци излегоа на протест во Мелбурн, па почнаа да тепаат Македонци!


Грчки организации од Австралија организирале мирни протести во Мелбурн, кои за жал не поминаа мирно, туку со инциденти.

Околу 2.000 учесници на протестот, потпомогнати и од српски организации од Мелбурн, забележале поголема група Македонци кои пиеле кафе во близина на местото каде што се одржувал протестот, при што вербално и физички ги нападнале.

За среќа, полицијата била во близина, па со употреба на солзавец успеала да спречи поголем инцидент.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top