Спорт

Видео: Голман одбрани пенал со… глава!

Во втора украинска лига на натпреварот помеѓу Суми и Хирник Спорт беше видена многу интересна ситуација.

Натпрварот заврши со резултат 2:2, но на крајот на натпреварот гостите имаа шанса да победат бидејќи им беше досуден пенал.

Меѓутоа, голманот Артим Шанко го одбари пеналот и тоа со глава… Погледнете!

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top