Видео

Видео: Гол на годината во Лига на шампиони!

ПСЖ во последните минути од натпреварот успеа да го победи Базел и тоа со тоа со фантастичниот погодок што го постигна десниот бек Томас Муние.

Муние од работ на шеснаесетникот упати фантастичен волеј удар и постигна гол кој уште долго ќе се врти по најавните шпици. Погледнете!


% ///@%$ by golgolgol1

loading...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top