Спорт

Видео: Ги скина лигаментите, па го молеше докторот: Пушти ме да играм, не ме интересира кариерата!

Аргентина синоќа доживеа нов крах и одигра само 0:0 против Перу на домашен терен, па сега сериозно е доведен во прашање нивниот пласман на Светското пренство.

Мечот го одбележа тешката повреда на Фернандо Гаго во 60-та минута, неполни три минути откако влезе во игра.

После едно лошо додавање Гаго падна на земја и почна да урла од болки и веднаш побара измена. Меѓутоа, веднаш после тоа сам стана и појде до аут линијата за да го прегледаат докторите.

Свесен дека лигаментите му се уништени, Гаго седеше покрај аут линијата и викаше: „Докторе, закрпи ме, сакам да се вратам“.

Прво докторот се обидуваше да го вразуми, но фудбалерот инсистираше да продолжи ризикувајќи ја и својата кариера. На крајот му го преврзаа коленото, влезе на терен, но издржа само две минути по што мораше да биде заменет.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top