Спорт

Видео: „Фалангата“ секогаш воодушевува, „Загреб Арената“ ечеше ЗИГА – ЗАГА…!


Македонија на стартот на Европското првенство Хрватска ја совлада Словенија, но воодушевија само ракометарите туку и „македонската фаланга“ која до последне здив ја бодреше репрезентацијата. 

Посебно воодушевен беше официјалниот диџеј кој на својот Инстаграм профил објави видео од навивањето на македонсските навивачи. Погледнете…

 

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top