Спорт

Видео: Движењето на Икарди за фудбалски учебници!

Интер синоќа победи во градското дерби против Милан со голот на Икарди во последната минута од мечот.

Иако многумина го критикуваа Донарума дека излета во празно, сепак голот е вистинска мајсторија на Мауро Икарди.

Во видеото погледнете го неговото движење и како успеа да му избегне на својот чувар.

Најпопуларно

To Top