Актуелно

Видео: Дедо Мраз веќе стигна во Самоа и Нов Зеланд

Жителите на пацифичките држави Самоа и Кирибати први ја дочекаа Новата година, во 11 часот по средноевропско време, а набрзо после нив и Нов Зеланд.

Потоа Новата година беше дочекана на Окленд, во Нов Зеланд со огномет од облакодер висок 200 метри.

Во 13 часот Нова Година ќе пристигне и во делови од Русија, а еден час подоцна и во Австралија каде ќе има спектакуларен огномет во Сиднеј.


loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top