Спорт

Видео: Дали е ова најлошата симулација во историјата?

Валенсија во последното коло запиша голема понеда на гостувањето кај Севиља со 2:0, а после натпреварот се зборува само за неспортскиот потег на Симоне Заза.

Заза во 64-та минута со неверојатно лоша глупа се обиде да избуди прекршок. Трчаше зад Васкез и кога виде дека не може да го стигне, комично падна и симулираше дека добол лакт во глава….Погледнете!

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top