Спорт

Видео: Буфон и Киелини покажаа како се слави кога ќе го освоиш „Вембли“

Јувентус синоќа направи извонреден пресврт на „Вембли“ и го елиминираше Тотенхем од ЛШ, а највпечатливо беше славјето на двајцата ветерани Буфон и Киелини.

Во еден момент Киелини пожртвувано го спаси голот на Буфон, а нивното славје и гладот за победа денес е главна тема во италијанските медиуми.

Погледнете како славеа две легенди на Јувентус.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top