Видео

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Ајкула загриза нуркач за стомак, погледнете низ какви маки помина!

Нуркачот пробувал да ја извади риба која ја уловил, но тогаш го каснува ајкула за абдоменалниот дел, и не сака да се пушти.

Евин Мекарти нуркал во група од нуркачи, во близина на Флорида, а капетан на брод побарал од него да му помогне да ја извадат рибата која ја уловил. „Само што почнав да нуркам, ајкулата излезе од друга дупка и ме касна“ изјави Мекарти.

„Не сакаше да ме пушти па затоа мораше цврсто да ја држам со рацете за да не ме раскине. А пробував до дојдам до воздух додека таа пробуваше да ме влече кон долу. Помислив дека ќе се удавам, но здогледав брод и испливав до таму.“ Додава Мекарти.

На крајот ајкулата ја убиваат со нож, со цел да се отпушти од неговиот стомак.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top