Спорт

Венгер во Бенфика ја пронајде замената за Санчез


Алексис Санчез ја игра последната сезона во Арсенал, па останува да видиме дали ќе замине од „Емирати“ како слободен агент на крајот на сезоната или ќе биде продаден во јануари.

Чилеанецот веќе го договорил трансфер во Манчестер Сити за неделна плата од 400 илјади фунти, па Венгер сега е принуден да бара замена за него.

Англиските медиуми тврдат дека Французинот веќе ја нашол замената за Санчез, а станува збор за 21-годишниот Андрија Живковиќ, кој настапува за Бенфика. Тој има откупна клаузула од 60 милиони евра, но Арсенал ќе се обиде да ја симне и да го донесе во своите редови.

Португалски „Рекорд“објави дека подолго време скаути на Арсенал го следат Живковиќ и биле импресионирани од неговите квалитети, па Венгер смета дека би бил добра замена за Алексис Санчез.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top