Видео

Венчавка од бајките: Со песна ги расплака невестата, кумата и сите останати сватови (видео)


Хрватскиот музичар Марко Шкугор објави видео од една венчална церемонија на која тој ја изведува неговата песна „Samo s tobom sam upoznao ljubav“, со која буквално до солзи ги трогна сите присутни на венчавката во црквата – од невестата и кумата, до сватовите позади.

Невестата и кумата (посебно вторава) не престануваа да ги бришат солзите од лицето, а и на останатите сватови очите им се наполнија со солзи трогнати од изведбата на Марко во придружба на гитара.

Изворно тој песната ја изведува со Оливер Драгојевиќ.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top