Advertisements
Спорт

Вардар со специјален дрес во Келн (фото)

Ракометарите на Вардар со нови дресови ќе настапат на завршниот „Фајнал фор“ турнир во Келн кои ќе бидат изработени од исто како и претходните се од брендот „Хумел“.

Денес овие дресови ги промовираа Мартин Поповски и Кристијан Дисингер, а мотото е „Нов дрес, иста цел – победа во Келн”.

Првата варијанта е традиционално со црвено и црна боја што е „домашен“ дрес за настап кога вардарци се домаќини, а гостинскиот е во бела боја.

Advertisements
To Top