Галерии

Вака во Белата куќа го одбележаа празникот „Ноќ на вештерките“


Семејството Трамп и тоа како знаат да ги прославуваат американските празници со стил, па на тоа не ја оставија имуна ниту фамозната и официјално строга Бела куќа, која ја претворија во морничаво опседната зграда.

Децата од 20 училишта кои се лоцирани во околината на Белата куќа, како и семејствата од воените лица беа поканети на настанот за заедно со претседателското семејство да ја одбележат „Ноќта на вештерките“.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top