Музика

Вака најжешката пијанистка со врзани очи ја свири La Campanella од Франц Лист

Една од најатрактивните (за некои најжешката) пијанистка во светски рамки, Лола Астанова, секогаш е вистинска атракција и да се слуша и да се гледа додека за време на нејзините пијано настапи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LOLA ASTANOVA (@lolaastanova) on

Истовремено, поради нејзиниот атрактивен и провокативен изглед и стил, таа е вистинска ѕвезда и на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LOLA ASTANOVA (@lolaastanova) on

Оригиналните изведби на Лола редовно се сензации на Инстаграм или ЈуТјуб. Како новата изведбата на песната „ Campanella” со превез на очите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LOLA ASTANOVA (@lolaastanova) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LOLA ASTANOVA (@lolaastanova) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LOLA ASTANOVA (@lolaastanova) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LOLA ASTANOVA (@lolaastanova) on

Advertisements
To Top