Вебкафе

Вака е во руската трета лига: Летаа боксови и клоци на полувреме

Неделниот натпревар од Професионалната фудбалска лига во Русија, што му припаѓа на третиот ранг од фудбалските натпреварувања во оваа земја, го одбележаа немири и тепачки.

На полувремето од натпреварот помеѓу Торпедо од Владимир и Текстилци од Иваново дојде до жестока тепачка на теренот, но не помеѓу фудбалерите, туку помеѓу навивачите. Тепчката ја прекина полицијата, а ионака слабиот натпревар заврши со блед резултат од 0:0.

loading...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top