Живот

Ужас од стил: Најгрдите фармерки за сезоната 2017

На Инстаграм се појави нов тренд, а овој пат станува збор за не така обични фармерки. А и публиката не е баш сигурна што да мисли овој пат.

Иако се носат веќе извесно време, многумина предвидуваат дека овој стил токму во 2017 година ќе биде позачестен на улиците, а овие грди фармерки ќе ги носат сите девојки кои по секоја цена сакаат да се во тренд со модата.

Во принцип станува збор за двојни фармерки чиј горен дел од ногавиците е поширок и одвоен од долниот дел, кој е целосно тесен. Еве уште неколку примери од овој „аутфит“ со вакви необични фармерки.

A post shared by VISITFOR_pr (@visitfor) on

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top