Спорт

Урнебесно видео: Кенгур играше фудбал! (видео)

На натпреварот помеѓу Белконен Јунајтед и Канбера на теренот се појави кенгур кој им создаде сериозни проблеми на организаторите. Погледнете ја оваа интересна ситуација Австралија…

Loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top