Спорт

УРНЕБЕСНО: Фудбалерите го прекинаа пресот и го „искапија“ Ковач со пиво!

Фудбалерите на Фрајбург синоќа направија големо изненадување и го освоија гермнаскиот Куп победувајќи го во финалето фаворизираниот Баерн Минхен.

Еден од најзаслужните за успехот е секако тренерот Нико Ковач, па фудбалерите му приредија „пријатно“ изненадување.

Имено, тие ја прекинаа неговата пресконференција и буквално го „испакија“ со пиво.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top