Вебкафе

Уловија сом од 185 кила, во него пронајдоа коски – се шокираа кога дознаа чии се

Во утробата на 185 килограми тешкиот сом кој го уловија едни рибари, беа пронајдени коски кои ги шокираа риболовците кои го направија импресивниот улов.

Полските рибари Алфонс Брзовски и Марек Жданович пред две години уловија капиталец во водите на Одра, но нивната приказна деновиве повторно стана вирален хит.

Во џиновскиот сом, за кој некои мислат дека е најголем било кога уловен, беа пронајдени човечки коски и нацистичка значка, а после истрагата која беше направена, испадна дека коските му припаѓаат на германско воено лице од периодот на Втората светска војна.

Според проценките на биолозите, сомот е стар помеѓу 90 и 110 години. Експертите не можеа да потврдат дали сомот го усмртил војникот или само го изел неговото веќе мртво тело.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top