Вебкафе

Убија голем крокодил, па ги згрози она што го најдоа во неговиот стомак

Откако го убија и распараа шест метри долгиот крокодил кој пливаше недалеку од брегот, насобраните на плантажата за производство на палмино мсло во Калимантно, во индонезискиот дел на Борнео, ги дочека мачна и грозна глетка.

Во утробата од предаторот пронјдоа човечка рака и нога, поради што се сомневаат дека екстремитетите му припаѓаат на 36-годишниот работник на плантажата, Анди Асо Еранг, кој исченал два дена претходно.

На брегот беа најдени неговите сандали и велосипед. Дополнително беше најдено и неговото тело во реката, но му недостигаа екстремитетите.

„Во стомакот од крокодилот најдовме лева рака и нога з кои веруваме дека припаѓале на жртвата“, вели шефот на локалната полоција, Теди Ристиаван.

 

Сопругата на несреќниот работник изјави дека тој заминал во лов на школки за ручек, а очигледно при ловот тој бил уловен од страна на крокодилот.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top