Актуелно

Уапсен е струмичанец обвинет за пет обиди за силување!


Струмичанец на возраст од 25 години е уапсен под сомнение за пет обиди за силување што ги сторил на повеќе локации во Струмица во период од 5 дена.

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против Т.Т. (25) од струмичко село поради постоење основи на сомнение за сторени пет кривични дела силување, казниви по член 186, став 4 од Кривичниот законик на Република Македонија.

Од МВР велат дека пријавениот ги извршил делата во периодот од 1.45 часот на 29 декември минатата година до 5 часот на 2 јануари на подрачјето на Струмица. Според документираните сознанија, Т.Т. на улиците Васил Сурчев, на булеварот Маршал Тито, на „Младинска“, на „Невена Стојкова“ и на „Народна револуција“ ги напаѓал жртвите, но кога му давале отпор, бегал од местото.

Во вторникот, по извршено кривично дело, во момент кога бегал, забележан е од полициски службеници, по што бил приведен во Полициската станица Струмица.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top