Актуелно

„Твојата организација е ужасна“: Вака Трамп грубо го „исфрли од игра“ Акоста од CNN


Иако според повеќе политички аналитичари, говорот на Трамп синоќа имаше многу посуштиниски делови за коментирање и анализа, сепак, најмногу прашина крена грубото „исфрлање од игра“ на новинарот Џим Акоста од CNN. Трамп уште од предизборната кампања е на „воена нога“ со оваа медиумска куќа, а на тој став очигледно останува и после стапувањето на претседателската функција.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top