Спорт

Твитер „експлодираше“, тежок сеир на сметка на Нејмар! (фото+видео)

Како и често пати на претходните натпревари Нејмар направи драма и против Мексико во осминафиналето.

Бразил го победи Мексико и обезбеди место во четвртфиналето, на оваа средба освен погодок Нејмар се обиде да направи и вистинска дрма.

Во еден момент покрај аут линијата Мексиканецот Лајун малку го нагази Бразилецот, по што тој започна да се превиткува по тревникот, јасно е дека претера.

По ваквкиот потег на Ѕвездата на Бразил и Пари Сен Жермен следуваа силни реакции на друштвените мрежи…

Advertisements
To Top