Вебкафе

Туристи уапсени во Камбоџа поради овие фотографии!


Полицијата од Камбоџа уапси 10 странски државјани на кои им се заканува 1 година затвор, поради кршење на антипорнографските закони на таа земја.

Полицијата упадна на журка во Сијем Реп, град во близина на тврдината Анкор Вата и уапсила пет Британци, двајца Канаѓани, еден Норвежанец бидејќи како што се наведува „припремале порнографски материјал“.

Всушност се работи за фотографии каде што тие симулираат секс пози, а не е познато дали фотографиите биле баш од таа забава.

На осомничените не им е се уште јасно зошто се уапсени, бидејќи тие не се наоѓаат на таа фотографија.

„Искрено, се е збунувачки. Сите сме збунети. Полицијата влезе почна да апси. Некои беа туристи на возраст од 20 до 33 години.

Кију Сопек, од министерството за внатрешни работи на Камбоџа, вели дека туристите кои не се однесувале бесрамно нема за што да се грижат.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top