Вебкафе

Црногорец снимил пирати со калашникови: Ова е вистинска драма (видео)

Нападот на разбојници во нигериските води го снимил 25-годишен морнар од Црна Гора.

Драматичната снимка од нападот на пиратите во нигериските води ја објави Фејсбук страната „Подгорички времеплов“, а автор на видеото е црногорскиот морнар Ален Бикиќ, кој пловел со компанијата „Pacific International Lines“.

Пиратите се наоружани со калашникови, а „брканицата“ траела отприлика еден час, а потоа разбониците се откажаа.

„Испаливте три сигнални ракети и потоа се откажаа“, раскажува Бикиќ и откри дека поради својата присебност добил пофалби од челниците на компанијата.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top