Актуелно

Целосното интервју на Лупевска со Илија Гечев, газдата поради кој беше цензурирана „Код“ (видео)

Во вчерашното издание на Топ Тема, на телевизија Телма, гостин беше Илија Гечев, сопственикот на фабриката ИГМ Трејд од Кавадарци која беше предмет на последното издание на емисијата „Код“ која ја води Снежана Лупевска Созен, а која беше цензурирана и не беше целосно пуштена во етер.

Во ИГМ Трејд пред пет години имало две жртви од кои Александар Ташев го загубил животот, а Христијан Стојанов останал без двете раце. Овие два случаи, кои уште се заглавени во судските лавиринти, беа предмет на новинарска истрага на Лупевска, но тој дел од последното издание на „Код“ не беше емитуван на Телма. Целосното издание на таа епизода од „Код“ беше споделувано на социјалните мрежи преку YouTube.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top