Локално

Тројца пратеници во куќен притвор, тројца во Шутка

Тројца од пратениците осомничени за крвавиот четврток во Собранието, добија притвор, додека на тројца им е определена мерка куќен притвор.

Пратениците Крсто Мукоски, Љубен Арнаудов и Сашо Василевски завршија во истражниот затвор во Шутка, додека на Јохан Тарчуловски, Жаклина Пешевска и Љупчо Димовски им е одреден куќен притвор.

„Против овие неправосилни решенија странките имаат право на жалба до Кривичниот совет на овој суд во рок од 24 часа по приемот на решенијата“, соопштуваат од Судот.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top