Спорт

ТРОГАТЕЛНО ВИДЕО: Тимот на Фиорентина му оддаде последна почит на Астори!

Смртта на капитенот на Фиорентина Давиде Астори го потресе не само италијанскиот, туку целиот фудбалски свет.

31-годишниот Астори во неделата наутро беше пронајден мртов во неговата хотелска соба во Удине, а денес неговото тело пристигна во Фиорентина каде ќе биде погребан утре.

Денес целиот тим на Фиорентина му оддаде последна почит на својот капитен со бела ружа и негов дрес потпишан од сите.

Тишина, созли и на крајот голем аплауз…..

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top