Спорт

Трикот на Алиоски и дружината главна тема во Англија (видео)


Алиоски и неговиот Лидс играат одлично во последно време, а на последниот меч против Бартон изведоа трик кој веднаш стана хит на Островот.

Имено, Лидс губеше со 1:0 и во второто полувреме направи комплетен пресврт, а посебно внимание привлече израмнувачкиот гол.

При изведувањето на еден слободен удар фудбалерите на Лидс направија втор жив ѕид и така го збунија домашниот тим и создадоа нервоза кај противничкиот голман…Погледнете!

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top