Филм / ТВ

Трејлер за Planet Earth II – најскапиот документарец на ВВС кој се снимаше 10 години


BBC го објави официјалниот трејлер за новата документарна серија Planet Earth II, еден од најскапите проекти на продукцијата, чие снимање траеше цели 10 години.

Коментари

loading...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top