Филм / ТВ

Трејлер за документарецот на Нетфликс за фудбалскиот гигант Јувентус

Најпознатата интернет ТВ мрежа, Нетфликс, го заврши снимањето на документарната серија за италијанскиот фудбалски клуб Јувентус.

Документарниот серијал е поделен на три епизоди кои траат по 40 минути. Финансискиот директор на Јуве откри дека од Нетфликс имале пристап до сите сфери на клубот и дека од средината на минатиот август, до средината на декември секојдневно ги снимале играчите на „Старата дама“.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top