Актуелно

Трамп поразен: ОН гласаа против одлуката за Ерусалим!


Генералното собрание на обединетите нации, денес на вонредна седница со 128 гласови ЗА и 9 ПРОТИВ го прогласи американското признавање на Ерусалим како престолнина на Израел како неважечко.

Претходно американската амбасадорка на ОН истакна дека никаво гласање на ОН нема да ја промени американската одлука за Ерусалим.
САД ќе го запомне овој ден како да се нападнати од ОН и тоа само поради тоа што го оствариле своето право кое го имаат како суверена земја.

„САД на тоа ќе се сети кога ќе бидат повторно повикани да дадат доприност за ОН“ вели таа.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top