Актуелно

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

Вашингтон не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на претседателот Николас Мадуро да ја консолидира власта.

„Имаме многу опции за Венецуела, вклучувајќи и потенцијална воена опција, ако биде потребно“, изјави американскиот претседател Доналд Трамп, пренесува ТВ 24вести.

Администрацијата на Трамп претходно лидерот на Венецуела го нарече диктатор и покрена санкции против него.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top