Вебкафе

Трагично е колку овие илустрации ја прикажуваат болната вистина за нашето општество


Ал Марген, илустратор од Буенос Аирес, Аргентина, ги црта овие илустрации кои со својата конфузна и надреалистична иронија ја покажуваат сета изопачена вистина која ја живее денешното општество.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top