Актуелно

ТРАГЕДИЈА: Жена почина на лице место откако ја прегази автобус од ЈСП

 Денес во близина на Бит пазар на булеварот „Крсте Петков Мисирков“ автобус од Јавното сообраќајно претрпијатие со бр. 47 удрил во жена. Од здобиените повреди жената починала на лице место. МВР се уште не го открива идентитетот и годините на жената.

Во 12.10 часот на булеварот „Крсто Петков Мисирков“ во правец Чаир кон Центар автобус на ЈСП прегази пешак. Екипа на брза помош пристигнала на местото на несреќата, но само констатирала смрт“, велат од МВР.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top