Свет

TРАГЕДИЈА: Во Индонезија потона брод со 50 патници!

Во Индонезија се слули трагедија, односно потона моторен брод со 48 патници, меѓу кои и деца, потона кај брегот на индонезискиот остров Калимантан, при штоа осум луѓе загинаа.

По 13 лица се уште се трага, а останатите се спасени, соопштија претставници на спасувачката служба.

Претходно истата служба соопшти дека 28 луѓе се исчезнати, додека 20 се спасени.

Бродот пловел од Танџунг Селота кон Таракан од индонезиската страна на островот Борено, кога се превртел и потонал. Причина за несреќата засега е непозната.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top