Актуелно

Трагедија во Германија: Тројца загинати во авионска несреќа


Двајца државјани на Австрија и еден Германец загинаа во трагичната авионска несреќа во која мал авион се сруши во југозападниот дел од Германија, пренесува германското обвинителство.

Авионот се срушил доцна синоќа во блзиина на градот Равензбург. Авионот полетал од Франкфурт кон Фридрихшафен, околу 20 километри од местото на несреќата.

Надлежните органи ги утврдуваат причините за несреќата.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top