Актуелно

Трагедија: Верижна сообраќајна несреќа ја потресе Македонија (ВИДЕО)

Утрово се случи собраќајна несреќа пред клучката кај Хиподром, а според информациите на полицијата, има и повредени.

Од МВР за МИА изјавија дека се уште се врши увид на местото на несреќата и оти информациите со кои засега располагаат укажуваат дека има повредено едно женско лице.

Сообраќајката се случила меѓу четири патнички возила, еден камион и автобус. Две од патничките возила се со скопски таблички, едно со велешки и едно со прилепски таблички, додека товарното возило е со охридски таблички и автобусот со скопски регистарски таблички.

Сообраќајката во полиција е пријавена во 7 часот и 40 минути.

На местото се уште се врши увид и сообраќајот се одвива отежнато по една коловозна лента. Има поставено и соодветна сигнализација.

Погледнете го видеото:

Izlez na skopje kaj sto se deli patot za veles i kumanovo

Posted by Alek Onemanshow Apostolovski on Montag, 1. Januar 2018

ФОТО: 24вести

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top