Актуелно

Трагедија: Тримесечно бебе загина во сообраќајка!

Денес околу 17.20 во сообраќајна несреќа што се случи на регионалниот пат Кичево-Македонски Брод помеѓу село Србјани и село Староец животот го загуби бебе старо само 3 месеци.

Во несреќата учествувале две патнички моторни возила и едно товарно моторно возило.

Пет лица се повредени и со итната медицинска помош се пренесени во Медицинскиот центар во Кичево.

Од АМСМ информираа дека сообраќајот се пренасочува по алтернативен пат.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top