Актуелно

ТРАГЕДИЈА: 28-годишно момче се обеси во притворското одделение на затворот во Прилеп

Кога се вратиле цимерите го нашле обесен. Се обиделе да помогнат, но веќе било доцна.

Во притворското одделение на затворот во Прилеп пред два часа се обеси притвореник, објави ексклузивно порталот Досие.

Според првичните информации на Досие, се работи за момче на 28- годишна возраст, кое било во притвор осомничено за разбојништво.

-Според извори на Досие, никој не забележал дека момчето може да посегне по животот, Бил со неколкумина цимери во собата. Изутринава кога биле пуштени притворениците на прошетка во дворот, само момчето не излегло. Кога се вратиле цимерите го нашле обесен. Се обиделе да помогнат, но веќе било доцна, пишува порталот.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top