Актуелно

Трагедија: 26 годишна прилепчанка пронајдена мртва во својот дом

трагедија

Трагедија го потресе Прилеп, а причина за тоа е смртта на 26-годишната прилепчанка која утрово е пронајдена мртва во својот дом.

Дваесет и шест годишната прилепчанка со иницијали Е.К изутрината околу 5.50 часот била пронајдена мртва во својот дом. Семејството повикало итна медицинска помош, но екипата само можела да ја констатира смртта на младата жена. Била повикана и полицијата, а увид напрвил и обвинител од основното јавно обвинителство.

Според јавниот обвинител Ристо Шошески, за да се утврдат причините за смртта побарано е да се изврши обдукција врз телото на починатата жена.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top