Славни

Том Хенкс е горд на своите „машини“ – Фиќото и „пеглата“


Том Хенкс на Фејсбук се пофали со своите два автомобили на кои е посебно горд, нам добро познатите Фиќо и „пегла“.

Актерот обожава антиквитети, а е познат колектор на машини за пишување. Во филмот Dragnet Хенкс со својот колега Ден Ајкројд ја испробаа и „вожњата“ во познатото Југо.

Коментари

loading...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top