Advertisements
Вебкафе

Тикет од соништата: Англиското дерби му донесе 501 коефициент! (ФОТО)

Вчера во вонредното коло во Премиер лигата се изигра и едно големо дерби, односно се сретнаа тимовите на Манчестер Јунајтед и Арсенал.

Гостувањето на Олд Трафорд е едно од најтешките гостувања, како за екипите така и за кладилничарите кои сакаат да се обложат на тој дуел.

На интернет се појави интересен тикет, каде што еден играч го избрал тој натпревари го комбинирал на повеќе начини, па собрал вкупно 501 коефициент.

Имено, тој изиграл дека Мартиал и Мустафи ќе постигна гол, точен резултат 2-2, повеќе од 4 корнери за двата тима и Матиќ и Тореира да добијаат картони.

Овој тикет го изиграл во обложувалницата William Hill  и го уплатил за 1 фунта, а за тоа си добил коефициент 501.

НЕКА МУ Е ЧЕСТИТО!

тикет од соништата

Advertisements

Најпопуларно

To Top