Спорт

Тешко на кошаркарите: Вака изгледа кога Обрадовиќ ќе „полуди“


Кошаркарите на Фенербахче вчера во Истанбул го победија Панатинаикос со 67:62, а тренерот Жељко Обрадовиќ имаше многу замерки на играта на својот тим.

Особено се изнервира кога Фенербахче во третата четвртина прими 20 коша, па збесна на клупата, а на удар беа Слукас и Махмутоглу.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top