Спорт

Таткото на Нејмар: Иднината на мојот син е во ПСЖ!

Таткото и личен менаџер на Нејмар гарантира дека неговиот син ќе остане во Пари Сент Жермен.

Во последно време се погласни се шпекулациите дека Нејмар не е среќен во Париз и дека сака да се врати во Шпанија.

Пред неколку дена шпанските медиуми дури објавија дека Бразилецот им се поверил на своите пријатели дека никогаш повеќе нема да го облече дресот на ПСЖ.

„Сегашноста и иднината намојот син се во ПСЖ“, категорично потврди Нејмар сениор на пресконференција во Бразил заедно со претседателот на „светците“ Насер Ал Келаифи.

„Нејмар е среќен, мотивиран и со голем ентузијазам чека да се врати што е можно побрзо на терените. Очекуваме да се врати при крајот на сезоната“, изјави претседателот Ал Келаифи.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top