Вебкафе

Таткото го натера 10 годишниот син да трча по дождот: „Тоа се вика родителство!“

Таткото го казни синот така што го натера да трча во школо по дождот, откако дозна дека 10 годишното момче малтретирало друго дете во автобусот.

Брајан Торнхил од Вирџинија казната за својот син ја пренесува на Фејсбук, а сниката стана вистински хит на интернет. Напомна дека синот секако трча, така да оваа негова казна била прилично блага.

Имено неговиот син е исфрлен од автобусот на три дена бидејќи малтретирал други деца. „Тоа не го толерирам и не можам да го поднесам“ вели таткото.

Иако некои му приговорија, поголем број биле воодушевени од начинот на кој го решил проблеми.
„Учете ги своите деца, немојте да им бидете пријатели, бидете им родители. На сите деца им треба тоа“ заклучи тој.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top