Актуелно

Татко ја киднапирал сопствената ќерка во гостиварско


Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против Д.П. (44) кој е осомничен за кривично дело одземање на малолетник.

Во полициската пријава пишува дека на 21.11.2016 година околу 11 и 30 часот во училиштето во село Долна Бањица, без дозвола на мајката со која се разведени, а која имала решение за старателство врз нивната седумгодишна ќерка, насилно го извадил девојчето од училницата и заминале во непознат правец, а подоцна одбивал детето да биде вратено кај мајка.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top