Славни

Таа ќе биде новата ѕвезда во атлетиката: Puma падна на сексапилот на Алиса

Атлетиката е „кралица на спортовите“ бидејќи во себе ги спојува сите добри и позитивни карактеристики на човечкиот физикус – од сила, моќ и брзина, до елеганција и грациозност.

А згодната Алиса Шмит, 18-годишната Германка која се подготвува да блесне на Олимписките Игри во Токио во 2020 година, поседува добар дел од тие телесни одлики кои ги сублимира атлетиката. Таа освои сребрен медал на јуниорското Светско првенство во штафетата 4 х 400 метри, а покажува се подобри резултати во спринтерските дисциплини.

А со својата убавина и шарм, поседува и фотомоделски способности, поради што го привлече и гигантот за спортска опрема Puma да биде нејзин генерален спонзор.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top