Славни

Таа е една од најдобрите и најубави млади фудбалерки на денешницата


Бриџит Андржејевски е една од најдобрите млади фудбалерки во Америка, а вниманието освен со својата игра на теренот, го привлекува и со својот атрактивен изглед.

Во 2016 година беше прогласена за бруцошка на годината на универзитетот во Северна Каролина, а во само една сезона постигна 32 гола и имаше 11 асистенции.

Во текот на годината доби и бројни награди за најдобра фудбалерка, а има само 21 година. Освен со фудбал, се занимава и со фитнес кој го промовира на Инстаграм. Сепак, нејзиниот тренер сака таа да се фокусира на фудбалот.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top